Материјал 19 од 22
Во тек

НЕОДОЛИВИ И ЛЕСНИ БОМБИЦИ

септември 30, 2023

СОСТОЈКИ:

  • 150гр црно чоколадо
  • 1 авокадо, средна големина, испасирано
  • 30 гр какао
  • 1 лажичка ванила екстакт
  • прстофат сол

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Чоколадата се топи, а веднаш потоа и се додава какаото и убаво испасирано авокадо. Се меша додека не се соедини добро и добие еднолична смеса. Се прават топчиња, а потоа се валкаат во какао. Слободно декорирај ги по желба. На здравје!

Калориска вредност
Калории: 1303kcal | Масти: 91g | Протеини: 21g | Јаглехидрати: 100g