Материјал 8 од 22
Во тек

СУШИ БОМБИЦИ

септември 30, 2023
sushi balls.jpg

СУШИ БОМБИЦИ

Калории:  2175kcal

Состојки

  • 200 гр сварен ориз
  • 100 гр туна
  • 1 лажица од нашиот мајонез
  • Прстофат сол или малку соја сос
  • Сусам ( ако најдеш црн уште подобро)

Начин на припрема

Во длабок сад соедини ги сварениот ориз ( најдобро да е изладен ) и туната, мајонезот и солта. Употреби вилушка и измешај ги сите состојки. Со рацете формирај 6 топчиња и увалкај ги во сусам.

Калориска вредностКалории: 2175kcal | Масти: 92g | Протеини: 171g | Јаглехидрати: 165g