Материјал 22 од 22
Во тек

ТОПЛА ЦРНА ЧОКОЛАДА

септември 29, 2023

СОСТОЈКИ:

  • 250 гр нискомасно млеко, кравјо или билно
  • 2 полни мали лажици какао
  • 1/2 голема лажица сируп од урма, јаворов или агаве
  • 1 ред темно чоколадо, кршено
  • 5-6 капки екстракт од ванила

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

На тивка температура се става да се загрее млекото, па се додаваaт останатите состојки и се промешува се заедно, а за некоја минутка имате превкусно топло чоколадо за да ве згрее во најубавите празници во годината! На здравје!

Калориска вредност
Калории: 1269kcal | Масти: 27g | Протеини: 40g | Јаглехидрати: 216g