Материјал 16 од 22
Во тек

ФИЕСТА ПАСТА САЛАТА

октомври 3, 2023
fiesta salad.jpg

Калории:  285kcal

Состојки

  • 50 гр тестенини во форма на машнички (или било кој други)
  • 1 лажица црвен грав
  • ¼ авокадо
  • 1 лажица пченка
  • Неколку шери доматчиња 
  • ½ црвен кромид
  • 3-4 маслинки
  • Свеж коријандер опционално
  • 2 лажици грчки јогурт или од нашиот мајонез

Начин на припрема

Тестенините свари ги и исцеди ги, а зеленчукот исецкан додај го кај тестенините, додај го и грчкиот/мајонезот и промешај.  

Калориска вредностКалории: 285kcal | Масти: 10g | Протеини: 12g | Јаглехидрати: 36g