orn_left
orn_right
Најголемата, ФИТ, онлајн женска заедница која заедно ги победува лошите навики.

БЛАГОДАРНИ сме што си тука и го читаш ова! Оваа приказна започна пред неколку години кога нашата Ана Стојанова одлучи јавно и несебично да го споделува своето лично искуство за здрав и балансиран начин на живот, се со цел да мотивира и да им помогне на другите девојки да успеат.

Во 2020 и 2021 и се придруживме илјадници девојки на нејзините програми.

Кога видовме дека заедничката поддршка е најважна во целиот процес, а заедно масовно си ги променивме животите на подобро, тогаш се нарековме АРМИЈА.

Нашата главна мисија е да успееш и да ја зголемиш самодовербата, но и да го засакаш целиот процес додека го добиеш телото кое го посакуваш.

И НИЕ сме биле на твое место и целосно те разбираме!

 • Ако си изморена од различни видови на диети за слабеење
 • Или можеби имаш проблем со накачување килограми и сакаш совршен задник
 • Ако и ти како нас не веруваш во магични напитоци, чаеви и прашоци...
 • Ако ти е смачено секој пат да ги враќаш килограмите и да се разочаруваш
 • Ако не сакаш да ти се намали квалитетот на животот и обожаваш храна
 • Ако сакаш ова да стане твој начин на живот без да се измачуваш и гладуваш

Тогаш не бегај никаде, ТИ си на вистинското место!

Внеси ја твојата емаил адреса во формата погоре за да бидеш помеѓу првите што ќе ги дознаваат сите новости и информации на време.

orn_left
orn_right

КАКО ФУНКЦИОНИРА
PEACH ARMY
КАКО ФУНКЦИОНИРА PEACH ARMY

Неколку пати годишно имаме отварање на програми и предизвици
во коишто ќе можеш да се вклучиш.

ПРОГРАМИ И ПРЕДИЗВИЦИ ВО 2022 ГОДИНА:


orn_right

InstaFIT e програма за девојки што сакаат да тренираат дома, во
природа или на плажа. Програмата изминативе години ја користат
неколку илјади девојки и има докажан ефект преку многуте
трансформации секоја година. Направена е за девојки што сакаат да го
намалат вишокот килограми и да се вратат во форма. Кликни на копчето
подолу да дознаеш што е вклучено во неа.


orn_right

Koj кажа дека резултати се гледаат само во теретана? InstaBOOTY e програмата е направена за девојки што сакаат да накачат мускулна маса, да го оформат задникот и цело тело. Како InstaFIT и оваа програма е за девојки што сакаат да тренираат дома, во природа или на плажа и има докажан ефект преку многу трансформации секоја година. Кликни на копчето подолу да дознаеш што е вклучено во неа.


orn_right

Dance Cardio е водич со кратки, ефективни и динамични видео тренинзи што девојките од армијата ги обожаваат. Направени се со 5 X различни стилови на музика (диско, хип хоп, 90s, 80s, латино). Специјалното во сево ова е што се погриживме да таргетирааат различни мускулни групи со секое видео.


orn_right

Летниот предизвик е нашиот најемотивен и ефективен фитнес предизвик што ќе ти помогне да влезеш во ФИТ форма за 4 недели. Со летниот предизвик во 2020та започнавме една нова приказна. Приказна за илјадници девојки што претходно мислеле дека нема да можат и дека се сами. Те очекуваме на следниот летен предизвик!

ПРОГРАМИ И ПРЕДИЗВИЦИ
ВО 2022 ГОДИНА:

 • InstaFIT
  orn_right

 • InstaBOOTY
  orn_right

 • Dance Cardio
  orn_right

 • Summer Challenge
  orn_right

Приватна online заедница
во којашто Армијата
ти пази грб 24/7

Ако се прашуваш зошто меѓу себе се викаме АРМИЈА, тука ќе го добиеш одговорот.
Има некоја магија таму што не држи така мотивирани. Наше гнездо кое е 24/7 достапно за тебе и верувај нема да те оставиме така лесно да се откажеш!
orn_right
Достапност 24/7
Секогаш кога имаш прашање или дилема можеш да ни пишеш и армијата е тука за да помогне.
Личен профил
Штом станеш дел од предизвик или програма добиваш свој личен профил со којшто ќе можеш да се вклучуваш во сите активности на армијата.
Ексклузивни содржини
Како дел од Армијата ќе имаш пристап до ексклузивни содржини, giveaways и други Peach Army активности.
Сигурна зона
Ова е нашето “гнездо“ и пристап до него ќе имаат само девојки што имаат купено програма или предизвик и ги почитуваат правилата на Армијата.
Специјални попусти и понуди
Девојките што се дел од Армијата секогаш први ќе имаат пристап до нови продукти и специјални попусти.
Пристап од телефон, таблет и компјутер
Peach Army платформата и сè во неа ќе ти биде со тебе каде и да одиш.

ШТО ДОБИВАШ ВО
PEACH ARMY
ШТО ДОБИВАШ ВО PEACH ARMY

Еве што добиваш во зависност од програмата или предизвикот
во којшто ќе ни се придружиш.

Тренинг Програма

Еден од основните делови на Peach Army пристапот се тренинг програмите.
Во нив освен основните тренинзи, можеш да очекуваш фит тест, вежби за загревање, истегнување и водичи за правилно изведување на вежби.
9:41
orn_right orn_right orn_right
orn_right orn_right orn_right orn_right

Кратки, брзи и ефективни тренинзи

Она по кое се познати програмите во Peach Army се брзите, кратки и ефективни тренинзи. Ова е основната мисија и систем на Ана Стојанова - основачот на Peach Army.

Програма за исхрана

“Слабееме најадени!“ - ова е изреката што се користи во Армијата. Без разлика дали се работи за фитнес програма или предизвик, секоја програма за исхрана е направена со цел да ти заштеди време и пари и доаѓа со пресметани калории, начин на подготовка на рецептите и шопинг листа.
9:41
orn_right orn_right orn_right
orn_right orn_right orn_right orn_right orn_right orn_right

Вкусни, брзи и лесни рецепти

Главниот фокус при подготовка на програмите за исхрана е да бидат составени од рецепти што нема да ти одземаат многу време за готвење, да бидат вкусни и да бидат лесни за правење. Дополнително, ќе ти се допаѓа делот: "НАПРАВИ САМА И ЗАШТЕДИ'' во којшто добиваш инструкции како сама да направиш растителни млека, путер, ужини, десерти и слично.

Едукација

Покрај тренинзите, програмите за исхрана и заедницата, штом се регистрираш за програма или предизвик добиваш пристап и до едукативен оддел. Армијата ни е најзгодна ама и паметна!
9:41
orn_right orn_right orn_right
orn_right orn_right orn_right orn_right

Детални и информативни статии

Основата на едукацијата се кратките и информативни статии во коишто го пренесуваме знаењето и искуството работејќи со илјадници девојки во изминатите неколку години.
orn_left
orn_right

Запознај ја Армијата одблизу

Моето име е Ана Стојанова, основачот на Peach Army, најголемата, ФИТ, онлајн женска заедница кај нас. Во изминативе четири години моите фитнес програми беа користени од десетици илјади девојки и сфатив дека е време девојките да добијат нова платформа, подобра, позабавна и полесна за користење, се со цел дополнително да им го олеснам патот во постигнување на целта.
orn_right

Тренираме од дома

Единствен лош тренинг е оној кој ќе го испуштиш, па затоа стилот на тренирање во Армијата е флексибилен. Биди послушен војник и издвој од 15-25 мин во денот за да ги завршиш вежбите во програмата.
orn_right

Многу дружби надвор од програмите

Со дел од нив ќе готвите заедно, ќе вежбате заедно, патувате заедно… Фитнес програмите и предизвиците се само почеток.
orn_right

Нови пријателки за цел живот

Некој мудар човек некогаш рекол: “Ако сакаш да стигнеш брзо, оди сама. Ако сакаш да стигнеш далеку, направи го тоа со добро друштво..“ Сакамe да ни се придружиш за да стекнеш нови пријателства и да видиме колку далеку можеме да стигнеме заедно!
orn_right
orn_left
orn_right

Погледни какви резултати и трансформации имаме во Армијата

 • Маја Т.
  orn_right
 • Леона А.
  orn_right
 • Александра Ѓ.
  orn_right
orn_right

Погледни какви резултати и трансформации имаме во Армијата

orn_right

МАЈА Е ДЕЛ ОД INSTAFIT ПРОГРАМАТА ВО ОКТОМВРИ 2021 ГОД.

orn_right

ЛЕОНА Е ДЕЛ ОД INSTAFIT ПРОГРАМАТА ВО ОКТОМВРИ 2021 ГОД.

orn_right

АЛЕКСАНДРА Е ДЕЛ ОД INSTAFIT ПРОГРАМАТА ВО ОКТОМВРИ 2021 ГОД.

mk_MK