Материјал 1, Тема 1
Во тек

ХРАНА

јуни 7, 2023

ПОЈАДОК: Омлет со урда и спанаќ

Калории: 250kcal

Состојки

  • 2 јајца
  • 1 лажица нискомасна урда
  • спанаќ по желба многу вкусно можеш да пробаш
  • 1 интегрално лепче
  • 1 домат

Инструкции

  • Јајцата и спанаќот можеш најпрво да ги изблендираш заедно, потоа ја истураш смесата во загреаната тава, откако ќе биде готов омлетот го мачкаш со 1 лажица урда и го виткаш како палачинка. Од страната додај си домат и 1 парче интегрално лепче и уживај во овој вкусен појадок.

Исхрана

Калории: 250kcal | Јаглехидрати: 26g | Protein: 20g | Масти: 12g
Го проба овој рецепт?Let us know how it was!