0% Поминато
0/0 Steps
 1. Старт

  ВАЖНО: Како да активираш МЕСЕЦ 3 во твојата програма?
 2. 1. Започни тука: Како се користи InstaBOOTY програмата
 3. 2. ВОЈНИЧКА ЗАКЛЕТВА
 4. 3. ЗАКОН ЗА СЛУЖБА ВО АРМИЈАТА
 5. 4. МИСИЈА НА АРМИЈАТА
 6. 5. ВИДЕО ПОЗДРАВ ОД АНА
 7. 6. ФБ Група - ИСПРАТИ БАРАЊЕ ЗА ЧЛЕНСТВО
 8. 7. Твојата ТРАНСФОРМАЦИЈА - ПРИКАЧИ СЛИКИ И ВИДЕО
 9. 8. Неделна Шопинг Листа за InstaBOOTY (МЕСЕЦ 1 и 2)
 10. 9. ПРАШАЊА и ОДГОВОРИ
 11. 10. ВИДЕО поздрав од Ана за Недела 3
 12. 11.ФИНАНСИСКИ ПРИРАЧНИК ЗА ПОЧЕТНИЦИ
 13. Месец 1
  Ден 1: FRESH START
  2 Теми
 14. Ден 2: FALL in LOVE with PEACH ARMY
  2 Теми
 15. Ден 3: Pumpkin Spice SQUAD
  2 Теми
 16. Ден 4: Team SWEATER Weather
  2 Теми
 17. Ден 5: FIT-TOBER FEST
  2 Теми
 18. Ден 6: Spicing it UP
  2 Теми
 19. Ден 7: BE-Leaf in YOURSELF
  2 Теми
 20. Месец 2
  Ден 1: FREEZE START
  2 Теми
 21. Ден 2: HOT CHOCOLATE & CHILL
  2 Теми
 22. Ден 3: SNOW MUCH FUN
  2 Теми
 23. Ден 4: VANILA ICE
  2 Теми
 24. Ден 5: MOVE-MBER
  2 Теми
 25. Ден 6: BABY GOT CAKE
  2 Теми
 26. Ден 7: WIN-ter TEAM
  2 Теми
 27. Бонуси
  1. ГОСПОДИН ШЕЌЕР ДЕЛ I
 28. 2. КАКО ДА СЕ ОДВИКНАМ ОД НЕГО
 29. 3. ШТО ДА ЈАДАМ НАДВОР ОД ДОМА
 30. 4. ДОМАШНИ РАСТИТЕЛНИ МЛЕКА
 31. 5. СОЛЕНИ НАМАЗИ И ДОДАТОЦИ
 32. 6. СЛАТКИ НАМАЗИ И ДОДАТОЦИ
 33. 7. Рецепти за замена во Месец 1
 34. 8. ЗДРАВИ ДЕСЕРТИ
 35. 9. СЕЗОНСКИ ТОПЛИ НАПИТОЦИ
 36. 10. ТОПЛИ ЧОРБИ И СУПИ
Материјал 37 од 36
Во тек

ВОНРЕДНО: МЕНИ за ДЕН 1 од МЕСЕЦ 2 IB NOVEMBER

јуни 19, 2024

ПОЈАДОК: ОМИЛЕНИОТ ОМЛЕТ

Калории 479 kcal

Состојки
  

 • 3 јајца
 • 3 лажици урда нискомаслена
 • младо кромитче
 • 6-7 маслинки
 • 2 црни лепчиња
 • зачини по желба

Инструкции
 

 • Ова е најбрзиот, најлесниот но и најомилен појадок на сите времиња. Наједноставно ги пржиш сматените јајца во форма на омлет, во урдата можеш ситно да насецкаш младо кромитче, да ги додадеш саканите зачини и да го превиткаш на пола.

УЖИНКА: Урми

Калории 249 kcal

Инструкции
 

 • 2 Кралски урми со 1 мало лажиче путер од кикиритки и 1 коцка растопено црно чоколадо
 • направи си поголема доза и чувај ја во замрзнувач.

РУЧЕК: ПИЛЕШКИ ПОЛЖАВИ

Калории 872 kcal

Состојки
  

 • 2 тортиљи
 • 200 гр пилешко/80гр сејтан запржен со зачини
 • 60 гр моцарела или чедар
 • лажица маслиново масло
 • 2 лажици од нашиот мајонез-опционално
 • лук изгмечи го до кремаста форма
 • магдонос
 • сол и црн пипер

Инструкции
 

 • Мешаш прво маслиновото, мајонезот, лукчето изгмечено, магдоносот и зачините. Па со оваа смеса ја премачкуваш тортиљата па врз неа додај пилешкото/сејтанот претходно испечено/испржено и моцарелата. Свиткај ја тортиљата убаво и стегнато, па насечи ја на ролнички. Нареди ги во плехче на хартија за печење. Ако имаш air fryer печи на 180 максимум 8 минути, ако не, во обична рерна.

Notes

ВЕГЕ: Калории: 857kcal | Масти: 37g | Протеини: 81g | Јаглехидрати: 51g

ВЕЧЕРА: ЗАЗИКИ СО ТИКВИЧКИ

Калории 488 kcal

Состојки
  

 • 1 зелена тиквица
 • 1 канче мало грчки нискомаслен јогурт 150гр
 • зачини можеш и таратур микс зачин, лукче во прав или свеж
 • 2 црни лепчиња
 • 30 гр сецкани оревчиња

Инструкции
 

 • Ова можеш да го спремиш и ден унапред, тиквицата сецкана на кругови и потпржена или потпечена на хартија, не претерувај со маслото затоа што се  е плус калории. Потоа во длабок сад редиш неколку кругови тиквица, јогуртот, па наросуваш зачини и мешаш. Вака садот го ставаш во фрижидер, не си свесна каква магија од вкусови е. Обавезно додади и оревчиња за да ти го зголеми калорискиот внес.

Кој тим си ти?

Доколку си жена, избери “жени“ доколку си маж, избери “мажи“ за да бидеш додаден/а во правата програма и група.