СПЕЦИЈАЛНАТА ПОНУДА ИСТЕКУВА ЗА:

дена
часа
минути
секунди

ШТО Е MamaFIT?

MamaFIT е тримесечна, специјализираната POSTPARTUM програма. Направена со помош на Марија, сертифициран нутриционист и специјалист за postpartum.

ДВЕ СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ

3870ден.

2990ден.

Еднократна уплата

БОНУСИ:

Заштедуваш 880 денари.

3 x 1290ден.

Уплата на 3 рати

БОНУСИ:

Првата рата се уплаќа веднаш. Другите две се наплаќаат месечно на иста дата, системски.

резултати од MAMAFIT

Сѐ уште се двоумиш дали да се приклучиш во MamaFIT Армијата? Погледни ги овие резултати:

БЕЗБЕДНО ТРЕНИНГ ИСКУСТВО

Тренинзите во MamaFIT програмата се специјално осмислени и изведени со цел да добиеш претпазливо ефективни резултати без да го повредиш твоето тело. Еве бесплатен преглед на едно од едукативните видеа:

ВКУСНИ, БРЗИ РЕЦЕПТИ

Во MamaFIT програмата ќе добиеш мени и рецепти коишто се брзи за подготовка, вкусни и прилагодени за доилки.

Edit Content

Шопинг листа за полесно пазарување

Edit Content

Нови, едноставни и економични рецепти

Edit Content

Сезонски рецепти и намирници

ПОДДРШКА ОД АРМИЈАТА

Со членството во програмата ќе ја имаш поддршката, мотивацијата и дружбата со Армијата секој ден. Ќе споделуваме успеси и падови, но едно е сигурно: Ќе се бориме ЗАЕДНО!

Edit Content
Edit Content

Патување на Малдиви

Првото патување во Армијата на кое сме многу горди. Девојките кои беа на патувањето освоија прво место во својата категорија како победнички за Peach Army 2022 во класа програми и предизвици. Си поминавме преубаво и немаме трпение да ни се придружиш на следното патување. ❤️

Edit Content

Патување во Шпанија

Во Шпанија патуваа победничките на Летниот Предизвик 2023, но и членовите на Peach Army. Инспирирани од нашето прво патување и од големиот интерес, организиравме Peach Army паување во Шпанија на коешто беа поканети сите девојки од Армијата. 💫

Edit Content
Edit Content

зголемен фонд на награди

Ја менуваме играта за мотивација: сакаме да ги одржиш резултатите што ќе ги постигнеш, но и да покажеш на сите дека резултатите со Peach Army програмите се неизбежни. Затоа те наградуваме на три начини:

Патувања

Неколку пати годишно,
ќе избираме најдобри трансформации на предизвиците или
програмите.

5000 евра

Награда од 5000 евра за најзаслужната жена/дама/кралица во Армијата. 

Месечни награди

Ќе имаш можност да учествуваш во активности кадешто ќе бидат доделувани награди за најактивните членови

НОВО: мобилни апликации

За искуството и користењето на MamaFIT програмата да биде уште подобро за тебе, ќе ја добиеш и можноста за користење на бесплатна iOS и Android апликација.

НОВО: PEACH ARMY ЕКСПЕРТИ

Ве прашавме за што сакате да се едуцирате или да дознаете повеќе и ве послушавме. Штом се приклучиш на MamaFIT програмата добиваш пристап до сите ПРЕТХОДНИ и ИДНИ  работилници со експерти од полето на психологија: депресија, анксиозност, однос со себеси.

Бојана Петровска

Психолог, семеен и системски советник, практикант на child focused play therapy, организациски консултант за ментално здравје, основач на Мој психолог.

ВАЛЕНТИНА АНГЕЛОВСКА - ЌИЕВСКА

Педагог со 31 годишно искуство и Гешталт терапевт. Организатор на работилници за деца и родители. Индивидуални терапии со деца и возрасни. Еден од основачите на МОДИ ЦЕНТАР.

СВЕТЛАНА ЈОВЕВСКА

Психолог, гешталт психотерапевт од 2014 година.Работи индивидуална и групна работа со млади лица и возрасни. Претседател е на МОДИ ЦЕНТАР – Здружение за гешталт тренинг, едукација, психотерапија и психодијагностика.

Катерина ангеловска

Катерина Ангеловска е автор, советник за личен развој, учител по Mindfulness (свесна) медитација, Реики мастер енергетски терапевт, мотивациски говорник.

Д-р. Горан Трајковски

Горан Трајковски е доктор по интерна медицина кој живее и работи во Германија. Тој преку својот профил едуцира и анимира, давајќи им место на науката и фактите наспроти дезинформациите, за сите актуелни теми, на се што создава несигурност и нејаснотии кај луѓето.

м-р Радмила Манчевска

м-р Радмила Манчевска e магистер по клиничка психологија, моментално работи како заменик претседател на АСПЕКТИ СКОПЈЕ.

НОВО: PEACH ARMY friends

Започнувајќи од 15ти Октомври, со купувањето на програма ќе имаш можност да користиш бенефити во вредност од над 12000 денари.

500 денари ваучер секој месец за продуктите од шопинг листата на твојата програма.
- 300 денари ваучер за порачки над 2000 денари.
- 500 денари ваучер за порачки над 3500 денари.
Од 5% до 30% попуст на одредени патувања
600 денари ваучер за нарачки над 3000 денари на intersport.mk
20% попуст на СИТЕ услуги
1000 денари ваучер за шминка
1000 денари ваучер за поставување на филери
1000 денари ваучер за белење на заби
35% попуст (на регуларните цени) за ЦЕЛ АСОРТИМАН на hardlovе.mk
- 25% попуст на СИТЕ фитнес и спа услуги
- 20% попуст на сите процедури за масажа
15% од регуларните цени на: А. третмани за тело Б. Маникир и педикир
20% попуст на индивидуални и групни сесии
-20% попуст на сите услуги во салонот (попустот важи за редовните цени на услугите) -30% попуст на пакети
-30% попуст на сите услуги во салонот (попустот важи за редовните цени на услугите)
Попуст од 200 денари за сесија со професионалец секој месец.
30% попуст на 3 месечна и 50% за 6 месечна претплата на Бокси
50% попуст на преглед за ласерска корекција на диоптрија
15% попуст
10% попуст на производите што не се на попуст
20% попуст на производите што не се на попуст

НОВО: PEAch ARMY НАСТАНИ

Оваа година решивме да организираме или да ја поддржиме организацијата на повеќе ЕКСКЛУЗИВНИ, реални настани кадешто ќе можеме да се собираме и забавуваме заедно. Без разлика од кој град си, ќе се потрудиме да имаш можност да бидеш дел од сево ова.

Прашања и одговори

MamaFIT е тримесечна, специјализираната POSTPARTUM програма. Направена со помош на Марија, сертифициран нутриционист и специјалист за postpartum. Вклучува:

  • Тренинзи за дома
  • Сезонско Мени + шопинг листа
  • Исхрана прилагодена за доилки
  • Група за поддршка
  • Награден фонд: Патувања, 5.000 евра
  • Бесплатнa iOS/Android апликација
  • Ексклузивни online работилници
  • Покана за ексклузивни дружења
  • Бенефити од над 6000 денари*

Оваа програма, директно кажано е за мајки, независно дали тие биле претходно физички активни или не. Програмата е правена и за доилки.

Програмата трае 5 месеци.

Актуелните цени можеш да ги погледнеш погоре на оваа страница.

Користи го меилот со кој имаш уплатено за програмата/го користиш за да се најавиш на веб страната. Лозинката останува иста доколку не ја промениш. Доколку ти треба помош прати емаил на [email protected]

Апликацијата е достапна во Google Store и Аpp Store и е функционална САМО за оние што имаат купено програма/членство.

Пристапот до MamaFIT програмата e 5 месеци од денот на уплата.

Уште сега/веднаш. Те очекуваме.

Уплатата се врши Онлајн со картичка со клик на едно од копчињата “купи сега“ на оваа страница.

Уплатата се прави со твоите лични информации, бидејќи со нив ќе се создаде профил на платформата.

Доколку веќе имаш профил, најави се прво и потоа кликни копчињата за уплата.

Доколку некоја од вас нема или не може да плати од сопствената картичка, нема да биде проблем да уплати од друга. Може да се уплати од било кое место во светот.

Уплатата може да се изведе месечно како претплата или еднократно. Плаќањето е 100% сигурно и безбедно.

Уплата преку жиро сметка не е возможна.

Мислам дека девојките посебно ме почитуваат заради овој дел и предизвик ми е секој пат да ги изненадам. Кога ќе ми речат дека едвај чекаат да станат за да си го направат рецептот, јасно ми е дека ќе има нов бран на успешни трансформации. Храна е уметност и никогаш нема да дозволам да имаме досадно мени без разлика што се храниме здраво. Тука сум да докажам дека здравата храна е дааалеку повкусна од она на кое сте навикнати. Менито е прилагодено на Македонскиот стандард, без скапи и тешко достапни продукти. Ќе има мени и за вегетаријанци

Веќе спомнав дека програмите се направени во нивоа, па така и секој месец се зголемува интензитетот на вежбите. Вежбите се предвидени да се прават дома, во парк, сала или било каде и да ти одговара.

Без разлика дали си почетник или веќе тренираш имаме вежби за тебе. Верувај ми многу овој пат, знам што ти спремив!

Иако програмата е наменета за мајки кои се веќе породени, програмата може да се модифицира и за трудници што имаат уредна бременост во консултација со нивниот гинеколог.

Да, во програмата МамаФит, во делот со исхрана, има дополнителни намирници предвидени за оние мајки кои дојат.

Верувам дека поглемиот дел од вас веќе знаат што можат да очекуваат, но доколку си нова на мојот сајт и профил во продолжение ќе споделам дел од трансформациите и тестомонијали од девојките кои се дел од моите програми. Повеќе можеш да видиш и на овој линк:https://peacharmy.mk/hero/

Членството функционира преку наплата која се врши системски/автоматизирано секој месец 3 месеци по ред - доколку го избереш месечното членство.

За еднократката уплата - се плаќа еднократно и нема дополнителни трошоци.

Ако сакаш да ја прекинеш претплатата пиши ни на [email protected]

Рефундирање на средства може да се побара во рок од 7 дена од денот на уплата.

Оваа веб страна нуди фитнес и нутриционистички содржини и е наменета само за образовни цели. Овие информации не можат да ги заменат професионалните медицински совети, дијагноза или третман. Ако имаш загриженост или прашања во врска со твоето здравје, секогаш треба да се консултираш прво со твојот лекар. Не занемарувај, избегнувај или одложувај добивање на медицински или здравствени совети од твојот лекар поради нешто што можеби си го прочитала на оваа страница. Користењето на сите содржини и програми прикажани на https://peacharmy.mk е само на твоја, сопствена одговорност.

Кој тим си ти?

Доколку си жена, избери “жени“ доколку си маж, избери “мажи“ за да бидеш додаден/а во правата програма и група.