Dance Cardio 2

Топиме масти додека играме и вежбаме на музика!

Пронајди го патот до поздрава и посреќна верзија од себе со вежбање на музика! Придружи се на армијата девојки и добиј:

 • 6 х Онлајн кардио тренинзи со играње на музика достапни 24/7
 • 6 х различни стилови на музика (латино, хип хоп, рок...)
 • План за исхрана 

Што добиваш DANCE CARDIO 2

6 X КРАТКИ И ЕФЕКТИВНИ DANCE CARDIO ТРЕНИНЗИ

Штом добиеш пристап до предизвикот, веднаш ќе ги забележиш 6те главни DANCE CARDIO видеа. Направени се со 6 X различни стилови на музика (латино, хип хоп, рок, диско музика... па се до најнови хитови). Специјалното во сево ова е што се погриживме да таргетирааат различни мускулни групи со секое видео;

ГЛАВНА НАГРАДА: ПАТУВАЊЕ НА ЗАНЗИБАР!

Оваа година, со Peach Army ги носиме работите на ново ниво. Во Dance Cardio 2 ќе имаме предизвик во којшто победничката ќе патува БЕСПЛАТНО со армијата на ЗАНЗИБАР. Предизвикот ќе биде забавен и победничката ја избира армијата. Со гласање. Останува само да те прашаме: ДАЛИ СИ ПОДГОТВЕНА?

МЕНИ СО ВКУСНИ, БРЗИ, ЛЕСНИ РЕЦЕПТИ

СЛАБЕЕМЕ НАЈАДЕНИ ❤️. Ако по нешто сум препознатлива тоа се брзите и вкусни рецепти. Затоа и овојпат имаме микс од најдобрите, наједноставните за подготовка и највкусните рецепти со лесно достапни продукти прилагодени на сезоната која следи, а и нашиот стандард. Особено мислам дека ќе ти се допаѓа бонус делот со ЗДРАВИ ДЕСЕРТИ.

ПРИВАТНА ФБ ГРУПА

“Немам мотивација“ е еден од најчестите одговори кога ќе прашам што те спречува за да ги оствариш твоите фитнес цели. Епа тука доаѓа Армијата на сцена. Ако се прашуваш зошто меѓу себе се викаме АРМИЈА, тогаш сигурно не си била дел од нашата ФБ група. Има некоја магија таму што не држи така мотивирани. Наше гнездо кое е 24/7 достапно за тебе и верувај нема да те оставиме така лесно да се откажеш!

Како функционира користењето на програмата

 • Регистрација и уплата
  Регистрацијата се прави преку оваа страница со клик на едно од копчињата најгоре. Уплатата се изведува со дебитна или кредитна картичка со којашто може да се плаќа онлајн. При уплатата, внеси ја твојата емаил адреса правилно и без грешки. Не брзај.
 • Личен Профил со сите материјали на едно место
  Штом ја направиш уплатата, системот ќе ти создаде личен профил (доколку веќе немаш) и веднаш ќе те внесе во воведниот дел на програмата. Сите материјали од програмата ќе ти бидат во овој профил. Ништо нема да ти биде праќано на емаил. Сè ќе ти биде во твојот профил.
 • Пристап 24/7(преку мобилен, таблет и компјутер)
  Профилот и програмата ти се достапни нон-стоп. За да им пристапиш, треба да ја посетиш веб страната https://anastojanova.com и да кликнеш на “Најави се“ горе, десно во менито.

Кое е искуството на другите девојки

Во продолжение можеш да ги погледнеш импресиите и резултатите на дел од девојките што беа на претходните програми.

Марија Јовановска, 24

"Година дена се мислев дали да се пријавам и стварно не згрешив. Ана не е само обичен фитнес тренер - Ана е мој фитнес ГУРУ! Кога ми беше најтешко и мислев да се откажам од приватни причини Ана ми пријде сама, ме ислуша и ми даде сила да не запирам. Тоа исклучително го ценам."

Бета Бошњак, 33

"Се борев со екстра килограми од 2015. Во меѓувреме со бременоста си дојдоа уште мнооогу дополнителни килограми што никако не можев да ги намалам. Пробувам се и сешто, но никако до успех. Ана, мојата кралица се појави и ми ја даде правилната формула за здраво хранење и вежби перфектни за моето тело. Започнав со Ана од 5ти Јули 2020 и еве ме сега- 13 килограми и најсреќна на цел свет."

Нена Спасов, 30

"Ана е еден од најпозитивните и најприземните ликови кои ги имам запознаено. Не само што се грижеше за сите нас како тренер, туку се грижеше и за нашата целосна благосостојба со допир до подлабоки теми. Летниот предизвик беше одлуката која ми ја обележа 2020 година на позитивен начин и дефинитивно продолжувам со неа натамошно да се подобрувам."

Стефани Стојанович, 28

"2020 ќе ја памтам по Ана! По нејзината животна лекција која несебично ја упатува кон секој што ќе и дозволи!! Бев скептик, но љубопитноста и желбата за брзо слабеење ме натераа да и поверувам! И не погрешив, напротив научив што значи пред се здрав начин на живот, здрав оброк, љубов кон себеси, 15 минути одвоени кон себе за здравје пред се, за изглед и да не зборам!! Верувајте во Ана, таа ќе ве натера и да верувате во себе!!!
Ана е мојата љубов за 2020!"

Фатиме Шабедин, 31

"Ние сме твоја војска, а ти си наш генерал. Многу ми помогна, можам да кажам дека ми смени многу работи во животот ,сакам да продолжам со ова темпо и вечно ќе ти бидам благодарна."

Васе Гиова Дончев, 31

"Ана ја следев подолго време и навистина мотивираше, но никако да се решев за програмите бидејќи три месеци ми изгледаа многу долго. Кога се појави летен предизвик решив да се пријавам и да истрајам, но со друга цел овој пат, да не биде само слабеење на кратка стаза. Сега одиме на подолги стази 3 месеци со Insta Fit, да стекнеме здрави навики, редовно да вежбаме, здраво да се храниме, за да може кога да посакаме да си дозволиме некое слатко задоволство."

Силвана Аврамовска, 27

"И покрај тоа што се програми за дома, Ана воопшто не направи да се почувствуваме дека сме сами во целиот процес. Многу мотивација, многу енергија и желба за здрава храна. Ова е најдоброто нешто што ми се случило, не само физички, туку и психички, 2020 за мене доби нова димензија."

Убавка Милосављевска, 40

Јас сум медицинска сестра и нонстоп во акција. Ана е најпозитивната,нај не себична да мотивира, помогне,советува и при тоа не бара ништо за возврат, добро бара резултати и трансформација:) Според начинот на живот и динамиката кој го живеам ,Ана е единствената што успеа да ме мотивира и стави во ред .Вежбам редовно и при тоа не изгладнувам а резултатите се видливи.

Ајнур Абдулоска, 50

"Ана беше мојата “Карма” , од милион фитнес и трењери со кои ми е преполн инстаграмот ја одбрав неа една вечер после полноќ. Зошто? Нејзината упорност и посветеност при враќањето во форма по операцијата. Зошто? Because it was meant to be ? И чудо се случи, за некој што е упорен во вежбањето повеќе од 30 години, најдобрите резултати ги постигна на 50 со Ана. Ана ме научи да јадам и да слабеам ме научи дека можи и да се згреши и да се продолжи Ана е my hero!"

Марина Мицкова Арсовска, 36

"Да не постоеше Ана ќе требаше некој да ја измисли некој. Таа ми го промени животот. Не само што се променив физички, со нејзините програми се променив и психолошки емотивно. Се зголеми мојата самодоверба, а на животот, здравите навики во секојдневието како вежбање и исхрана почнав да го гледам со страст."

Прашања и одговори

Во продолжение можеш да ги погледнеш одговорите на најчесто поставуваните прашања. Кликни на прашањето за да го видиш одговорот.

1. ШТО Е DANCE CARDIO CHALLENGE?

Dance Cardio Challenge или вежбање на музика. Шест различни видеа со шест различни стилови на музики, кореографии и перфектно смислени движења според стилот на музиката . Спој на кардио вежби прилагодени да одговараат на тактот на музиката. Нова или модерна верзија на класичниот Денс Аеробик.

2. ЗА КОГО Е?

За СИТЕ! Без разлика која е твојата моментална цел, слабеење или накачување мускулна маса, сите имаме кардио сесии во неделата. Па наместо возење велосипед, џогирање, скокање на јаже, планинарење и слично... Измисливме многу позабавен и побрз начин да те дигнеме од кревет, а добрата вест е што се трошат три пати повеќе калории од вообичаено за рекордно време.

3. ДАЛИ МОЖАМ ДА ОСЛАБАМ ОД ОВОЈ ПРЕДИЗВИК?

Со DANCE CHALLENG-от се трошат навистина мнооогу калории, а тоа значи и дека си на добар пат за намалување на килограми. Она што и овој пат треба да го знаеш е дека храната игра клучна улога за да ја постигнеш целта, па ако сакаш уште побрзи резултати идеалната формула за постигнување на одличен резултат е мнооогу играње плус добра храна!

4. ШТО АКО МОЈАТА ЦЕЛ Е НАКАЧУВАЊЕ МУСКУЛНА МАСА?

Јас припаѓам во оваа група, сум и ќе бидам дел од предизвикот, а еве како: Продолжувам со мојата програма за зголемување на мускулна маса, а наместо да вртам на статичен велосипед како досега, јас ќе играм! Не знам дали знаеш, но за мене идеалното женско тело е извајано од мнооогу танцување + вежби за зголемување на мускулна маса, нешто во стилот на Бијонсе и Џеј Ло 🙂 

Верувај ми, никој никогаш не зажалил од премногу танцување!

5. КАКВА Е ИСХРАНАТА ВО ПРЕДИЗВИКОТ И ЗА КОГО Е?

Фокусот и магијата во овој предизвик се видеата со играње и би било неубаво да е поинаку. Храната секогаш зазема добро прво место на моите програми и предизвици па затоа решив да биде дел и од овој. Микс од најдобрите рецепти на моите програми кои ги одбраа девојките. Предлог мени кое ќе ти даде насока и идеи како да се исхрануваш. Повторувам, не заборавај дека на овој предизвик танцувањето е во прв план и сакам да те подготвам добро да влезеш во одлична кондиција за ЛЕТНИОТ ПРЕДИЗВИК.

6. ШТО АКО ВЕЌЕ СУМ ДЕЛ НА НЕКОЈА ОД ТВОИТЕ ПРОГРАМИ?

Како што веќе спомнав, без разлика дали во моментов си на мојата или некоја друга програма, не е ништо погрешно ако паралелно си дел од предизвикот со играње.Биди сведок и види како се топи целулитот пред твои очи. Оној жар и црвенило на нозете после само едно видео од 10 минути. Вежбите во теретана се супер, но обемот на струкот најмногу се намалува овде.Јас сум заљубена во овој предизвик, ќе го обожаваш исто, а можеби и повеќе!

7. ДАЛИ ПРЕДИЗВИКОТ Е ЗА ПОЧЕТНИЦИ ВО ВЕЖБАЊЕТО?

Предизвикот е составен од шест различни видеа кои траат од 8 до 10 минути. Со секое следно видео се накачува и интензитетот на тренингот, но сепак сметам дека е прилагоден и за почетници. Без разлика дали си почетник или не мојот совет е слушај си го телото. Има денови кога сме со повеќе или помалку сила. Во делови од песните кога има рипање, направи ги истите движења само без скок се додека не се почувствуваш спремна да играш со ист интензитет како мене. Не заборавај дека секогаш можеш да стиснеш на пауза, да се одмориш, па да продолжиш. Чекорите се едноставни и може да ги следи секој. После неколку играња верувам дека ќе играш и без да ме гледаш. Уживањето започнува кога ќе ја научиш цела кореографија на памет!

8. КОЛКУ ВРЕМЕ ТРАЕ ПРЕДИЗВИКОТ?

Предизвикот ќе трае 5 недели.

9. ДАЛИ МОЖАМ ДА ГО СЛЕДАМ ПРЕДИЗВИКОТ АКО ИМАМ ЗДРАВСТВЕН ПРОБЛЕМ?

Сѐ зависи за каков здравствен проблем станува збор, но како тренер не сум таа која треба да го има завршниот збор кога се работи за здравје и затоа моите клиенти ги советувам најпрво да се советуваат со лекар. Моите програми и предизвици се смислени за луѓе кои немаат здравствен проблем и се комплетно здрави, но тоа не значи и дека не се добри за останатите. Станува збор за интензивно кардио од 10 минути без одмор. Жените со срцеви заболувања, прекумерена тежина, проблем со коските и зглобовите, колената, Дискус хернија и слично потребно е да се советуваат со лекар затоа што во спротивност одговорноста од несакани повреди и случувања е целосно на нивна страна.

10. КОИ СЕ БЕНЕФИТИТЕ ОД ДЕНС КАРДИОТО?

И покрај тоа што со секое видео таргетираме различна мускулна група, при танцувањето се активира целото тело! Согоруваме масти, а не ни е досадно ни секунда. Мускулите се тонираат и телото добива убава, женствена форма. Танцувањето не прави попаметнии пофокусирани затоа што во исто време се трудиме да го фатиме ритамот, да ја изведеме правилно вежбата, а треба и да се сетиме кој е чекорот што следува без да излеземе од ритам. Дефинитивно не прави посреќни, ја намалува анксиозноста и ја убива монотонијата на класичниот тренинг. Човек што танцува, не може да биде тажен!

11. КОЛКУ ВРЕМЕ ЌЕ ИМАМ ПРИСТАП ДО МАТЕРИЈАЛИТЕ?

Пристап до материјалите ќе имаш вкупно 2 месеци. (8 седмици)

12. КАКО МОЖЕ ДА УПЛАТАМ?!

Уплатата се врши Онлајн со картичка со клик на едно од копчињата “купи сега“ на оваа страница.

Доколку некоја од вас нема или не може да плати од сопствената картичка, нема да биде проблем да уплати од друга. Може да се уплати од било кое место во светот.

13. ОДГОВОРНОСТ

Оваа веб страна нуди фитнес и нутриционистички содржини и е наменета само за образовни цели. Овие информации не можат да ги заменат професионалните медицински совети, дијагноза или третман. Ако имаш загриженост или прашања во врска со твоето здравје, секогаш треба да се консултираш прво со твојот лекар. Не занемарувај, избегнувај или одложувај добивање на медицински или здравствени совети од твојот лекар поради нешто што можеби си го прочитала на оваа страница. Користењето на сите содржини и програми прикажани на https://peacharmy.mk и https://anastojanova.com е само на твоја, сопствена отговорност.

mk_MK