Прва Peach Army Experts Работилница: Кои се 5те најпрактични начини за справување со АНКСИОЗНОСТ?


PEACH ARMY x MOJ ПСИХОЛОГ

Кои се 5те најпрактични начини за справување со АНКСИОЗНОСТ?

Работилницата ЗАВРШИ! Благодариме за сите што беа во живо со нас. Наскоро, видеото од работилницата ќе биде достапно за преглед ❤️

Коментари/Прашања

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

  1. Добро вечер, јас сум Анита. Дел сум од Пич Арми од мај годинава и сум пресреќна за постигнатите резултати до сега и задоволна од Ана и тимот со се што ни приредува и се грижи за нас. Посебно сум среќна за ова делче од програмата затоа што мислам дека пред се менталното здравје е најважно. Се борам со анксиозност повеќе време и сум побарала стручна помош и имало ефект. Но, имам проблем што многу ми смета додека вежбам, и затоа август и септември направив пауза со вежбање. Се борам со лоши мисли, со лоши сценарија и случки со што тоа не ми дава да дојдам до здив и ми е тешко да се издишам. Пробувам со б6, б12 да се смирам но мислам како да веќе не ми помагаат доволно или само привремено. Исто така, ми се појавува кога ќе се изнервирам и после тоа ми е тешко да правам било што затоа што се борам за здив. Мислам дека се панични напади но што и да е ми треба совет и помош за како да престане сето ова што ме измачува и да слободно си ги извршувам секојдневните работи што ме исполнуваат.
    Ви благодарам однапред од срце.❤️

  2. Jas veke edna godina se boram so Health anxiety ( ili po staro hipohondrija) i panicni napadi i znam kolku e tesko da se zivee so toa i zatoa mislam deka e mnogu bitno da se razgovara so psiholog. Zatoa edno golemo BRAVO za peach army i Ana sto ni go ovozmozuvaat ova.

  3. Kako da se nadmine fobijata ili panikata pomegu guzva i mnogu luge? Jas licno, ne mozam da istrpam da stojam na koncert ili ne izleguvam samo radi toa sto mislam deka ke me napadne panicen napad i anksioznost..Plasenjeto od teskoto disenje mislam deka ke mi predizvika seriozna bolest, dali i anksioznosta kako sto veli vo knigata Koga teloto veli ne, moze da pridonese i seriozni bolesti? Vi blagodaram.

Кој тим си ти?

Доколку си жена, избери “жени“ доколку си маж, избери “мажи“ за да бидеш додаден/а во правата програма и група.