0% Поминато
0/0 Steps
 1. Старт

  ВОНРЕДНО МЕНИ ЗА ПОНЕДЕЛНИК
 2. 1. Започни тука: Како се користи InstaBOOTY програмата
 3. 2. ВОЈНИЧКА ЗАКЛЕТВА
 4. 3. ЗАКОН ЗА СЛУЖБА ВО АРМИЈАТА
 5. 4. МИСИЈА НА АРМИЈАТА
 6. 5. ВИДЕО ПОЗДРАВ ОД АНА
 7. 6. ФБ Група - ИСПРАТИ БАРАЊЕ ЗА ЧЛЕНСТВО
 8. 8. Неделна Шопинг Листа за InstaBOOTY
 9. 9. ПРАШАЊА и ОДГОВОРИ
 10. Месец 1
  Ден 1: SPRING VIBES
  2 Теми
 11. Ден 2: SMELLS LIKE PEACH ARMY
  2 Теми
 12. Ден 3: TASTE OF TOSCANA
  2 Теми
 13. Ден 4: BOOTYLICIOUS
  2 Теми
 14. Ден 5: B LIKE BEYONCE
  2 Теми
 15. Ден 6: Spicing it UP
  2 Теми
 16. Ден 7: SUNDAY LOVE
  2 Теми
 17. Месец 2
  Ден 1: FRESH START
  2 Теми
 18. Ден 2: PEACHES & CHILL
  2 Теми
 19. Ден 3: VANILLA WEDNESDAY
  2 Теми
 20. Ден 4: ICE CACAO DAY
  2 Теми
 21. Ден 5: FRIDAY FUN
  2 Теми
 22. Ден 6: BABY GOT CAKE
  2 Теми
 23. Ден 7: WATERMELON WIN
  2 Теми
 24. Месец 3
  Ден 1: NEW ME
  2 Теми
 25. Ден 2: Bringing Sexy Back
  2 Теми
 26. Ден 3: I Love Me Day
  2 Теми
 27. Ден 4: Werk it!
  2 Теми
 28. Ден 5: Boom Shakalaka
  2 Теми
 29. Ден 6: FAB, FIT & FUN
  2 Теми
 30. Ден 7: One-Hundred Percent
  2 Теми
 31. Бонуси
  1. ГОСПОДИН ШЕЌЕР ДЕЛ I
 32. 2. КАКО ДА СЕ ОДВИКНАМ ОД НЕГО
 33. 3. ШТО ДА ЈАДАМ НАДВОР ОД ДОМА
 34. 4. ДОМАШНИ РАСТИТЕЛНИ МЛЕКА
 35. 5. СОЛЕНИ НАМАЗИ И ДОДАТОЦИ
 36. 6. СЛАТКИ НАМАЗИ И ДОДАТОЦИ
 37. 7. Рецепти за замена
 38. 8. ЗДРАВИ ДЕСЕРТИ
Материјал 10, Тема 2
Во тек

ХРАНА

април 19, 2024
Материјал Напредок
0% Поминато

ПОЈАДОК: МОРКОВ ОМЛЕТ

Калории 428 kcal

Состојки
  

 • 3 јајца
 • 1 морков
 • 2 лажици урда
 • 3-4 маслинки за во омлетот
 • 1 домат
 • рукола опционално
 • 2 интегрални лепчиња
 • зачини: шарена сол буковец, црн бибер

Инструкции
 

 • Понеделнички да започнеме со што друго ако не со јајцааа. Изрендај го морковот и стави гo во тавче на 1 лажица маслиново масло на тивка температура, а на страна измати ги јајцата (за побрзо може и да го изблендираш морковот заедно со јајцата). За 3-4 минути веќе можеш да ги додадеш јајцата и да покриеш со капак за убаво да ти излезе омлетот, а и не мораш. Кога е веќе готов, премачкај го со урдата, прсни шарена сол, буковец, црн бибер и додај си маслинчиња, домат и рукола. На здравје!

Исхрана

Калории: 428kcalЈаглехидрати: 32gProtein: 31gМасти: 19g
Го проба овој рецепт?Let us know how it was!

УЖИНА: ЈАГОДИ ИЛИ БИЛО КОЕ ДРУГО СЕЗОНСКО ОВОШЈЕ

Калории 66 kcal

Исхрана

Калории: 66kcalЈаглехидрати: 14gProtein: 1gМасти: 1g
Го проба овој рецепт?Let us know how it was!

РУЧЕК: МЕДИТЕРАНСКО ЌОФТЕ САЛАТА

Калории 773 kcal

Состојки
  

 • 200-250 гр мешано мелено месо
 • 1 јајце
 • 3 лажици овес
 • 1/2 канче грчки јогурт 0% масти
 • 1/2 краставичка
 • 1 мал бел кромид за меленото месо
 • црвен кромид по желба за салатата
 • домати
 • пиперки
 • многу малку фета за врз салатата
 • магдонос по желба
 • копар и зачини по желба

Инструкции
 

 • Се сечка на ситно белиот кромид, се додава во меленото месо заедно со едно јајце, овес, ситно сечкан кромид, а ако си љубител на луто додади и малку буковец или на ситно сечкано луто пиперче. Оформи ќофтенца или плескавички за побрзо да се испржат.
 • Во длабок сад направи салата со домат, црвен кромид и пиперка и на крај нароси многу мало парченце фета врз салатата. Во истиот сад додади го домашното зазики од грчки, краставица рендана и копар со малку масло и сол. Од кога ќе се испржат или испечат плескавичките додади ги во истиот сад и не заборавај дека не треба да користиш премногу масло додека пржиш. Тоа се екстра калории што не ги сакаме!

Исхрана

Калории: 773kcalЈаглехидрати: 34gProtein: 72gМасти: 39g
Го проба овој рецепт?Let us know how it was!

ВЕГЕ РУЧЕК: ЌОФТИЊА ОД ЛЕЌА

Калории 616 kcal

Состојки
  

 • 100 гр зелена леќа
 • две раце блитва или штавеј опционално
 • 1 кромид
 • 4 лажици ориз
 • две чешниња
 • 1 лажица таан
 • свеж магдонос
 • малку сок од лимон
 • прстофат сол бибер, ким, коријандер
 • 2-3 лажици брашно од наут или друго интегрално може и овесно
 • Прилог: свежа салата

Инструкции
 

 • Остави ја леќата покриена со вода 3-4 часа за побрзо да ја свариш. Исцеди ја и измиј ја после киснењето и со нова вода стави ја да се вари (може да ја свариш и претходната вечер). Откако ќе ја свариш повторно исцеди ја од вишокот вода и стави ја во блендер со сите состојки освен брашното. Блендирај до кремаста структура, а брашното додавај го отпосле постепено и мешај се додека смесата не стане соодветна за формирање ќофтиња. Вклучете ја рерната на 200, формирајте ќофтиња и поставете ги на хартија за печење па печи ги едно 30-тина минути. Свари си го оризот во ѓезве и сервирај го како прилог на ќофтињата и комбинирај со свежа салата. Ако ти е премногу, остатокот изеди го за вечера.

Исхрана

Калории: 616kcalЈаглехидрати: 82gProtein: 30gМасти: 20g
Го проба овој рецепт?Let us know how it was!

ВЕЧЕРА: ШАРЕНА САЛАТА СО ТУНА

Калории 483 kcal

Состојки
  

 • микс зелена салата
 • краставица опционално
 • ротквица опционално
 • кромид
 • малку рукола и бејби спанаќ
 • 3-4 маслинки
 • 1 голема туна
 • 1-2 лажица грав од тегла или конзерва
 • зачини: сол и црн бибер
 • маслиново масло и сок од лимон

Инструкции
 

 • Прво зелката изгмечи ја со раце со малку сол да омекне па истури ги кај неа сите останати состојки, полиј маслиново масло и лимонов сок, промешај и редно е да јадеш. Доколку пак не си баш фан на зелка, можеш да ја замениш со ајсберг или рукола, или мешано – зелена салата која ја сакаш најмногу.

Исхрана

Калории: 483kcalЈаглехидрати: 22gProtein: 51gМасти: 21g
Го проба овој рецепт?Let us know how it was!

УЖИНА 2 (ЗА ВЕГЕ): ПРОТЕИНСКИ НАПИТОК (купечки) ИЛИ ПРОТЕИНСКИ ШЕЈК со мраз и лажичка путер од кикирики

Калории 290 kcal

Notes

Сите девојки на програмава, секој ден можете да си имате втора ужина, дозерка протеин и вода (без путерот од кикирики).

Исхрана

Калории: 290kcalЈаглехидрати: 7gProtein: 30gМасти: 17g
Го проба овој рецепт?Let us know how it was!